Zkouškové aneb jak se nezbláznit

Zkouškové aneb jak se nezbláznit

Čauky mňauky,

Omlouvám se za neplánovanou odmlku, ale náš internet nám vyhlásil válku a týden jsem byla bez připojení. Což je ve zkouškovém vážně zkouška ohněm a jsem velmi ráda, že jsem to vůbec přežila! Můžete třikrát volat sláva a radovat se do té doby než vyjde další článek!

U zkouškového dneska zůstaneme, všimla jsem si, že bodové články jsou u vás velmi oblíbené a tak mě jeden skvělý napadl. Jsem velmi ráda, že to i s tím skvělým internetem stíhám a je to stále aktuální. Pokud se momentálně ocitáte ve zkouškovém období, určitě mi budete rozumět a třeba i zkusíte pár mých zaručených receptů na nervy! A pokud zkouškové nemáte, zkusit to můžete tak jako tak!

  • JÍDLO. První věc, kterou potřebuji ve zkouškovém je jídlo. Já ho teda potřebuji skoro pořád, protože jinak jsem protivná, nepříčetná a občas i vrčím. To je u pand naprosto normální jev, protože potřebují jíst pořád. Ve zkouškovém ale potřebuji jíst tak třicetkrát tolik. Mám neustále hlad a pokud něco nežvýkám začínám panikařit. Docela se mi osvědčila vysokoprocentní čokoláda, protože jí nezvládám jíst hodně na ráz a tak mi alespoň chvíli vydrží! Kdybych měla nějakou mléčnou tak bych ji zprasila na hned a klidně tři naráz. HRŮZA.
    ČAJE. Pitný režim je důležitý a obzvlášť ve zkouškovém, kdy se člověk láduje kávou, redbullama a když je nejhůř tak ascofinem. A protože mi záleží na mém zdraví, litry kofeinu prolévám zeleným čajem. Dobře, zdravé to není, ale mě to probere a hlavně už to mám zafixované. Postavit konvici na čaj, uvařit litr čaje a začít se učit. Je to zajímavé, ale při učení vážně piji víc než normálně. Asi se mi líbí ty pauzy na záchod. Nejvíc se mi na učení osvědčil Maté IQ, ale bohužel ho už doma nemám, tak alespoň fotka jednoho z mých nejoblíbenějších zelených čajů a vlastně jedna z mých nejoblíbenějších kombinací vůbec, kokos a ananas. 
  • SVÍČKY. Nikdy jsem nebyla blázen do svíček, ale poslední dobou mě to začalo neuvěřitelně uklidňovat a tak nedělám nic jiného, než že si zapaluji čajové svíčky, vyhazuji čajové svíčky, zapaluji čajové svíčky a tak pořád dokola. Jeden by se z toho mohl i zbláznit. Já se ještě nezbláznila, jen jsem si několikrát popálila prst. Při plápolající svíčce se necítíte tak sami a je to učení alespoň trochu romantické.
    VANA. Když je nejhůř, pořád tady je vana. Horká voda, omamné vůně, pěna a sůl do koupele (občas i můj falešný zpěv). Každému a za každé situace dodává pocit, že nic není ztraceno a vše se zvládne. A právě ve zkouškovém, kdy člověk propadá panice a ztrácí hlavu je potřeba trochu toho relaxu (i když občas si tam beru i ty zpropadené papíry a panikařím i ve vaně, ale zatím jsem se neutopila, takže to asi uklidňuje i tak).

Většinou když si dopřávám čas ve vaně, udělám si i nějaký peeling a nebo právě masku. Maska, kterou jsem vám vyfotila, je snad ta nejlepší ze všech. Skvěle drží, pleť je po ní nádherně heboučká, že se nemůžu nikdy udržet a musím se pořád hladit. A ještě ke všemu v sobě nemá žádné parabeny, silikon a ani žádné živočišné produkty a není testována na zvířatech, protože jak na ní zezadu píšou „My máme zvířata rádi.“.  Pokud ji někde zahlédnete, tak stoprocentně doporučuji a vlastně i jiné druhy než je právě tato sladká růžová!


ČAS PRO SEBE. Poslední věc je asi ta nejdůležitější, najít si chvíli času pro sebe. Já si svůj čas užívám většinou ráno a večer, občas mezi učením. Jelikož můj mozek umírá, tak nějaké čtení nepřipadá v úvahu, stejně tak hraní na playstationu, protože je to na mě moc složité a vlastně psaní s lidmi, mám také plné zuby. V těchto chvílích přichází na řadu krém. Krém, který voní jako nebe, okamžitě se vstřebává. Určitě všichni máte spoustu oblíbených krémů a můj je právě tento po kterém si připadám vždycky jako bohyně, protože ta pokožka po něm? To je slast a ta vůně, kterou cítíte i pár hodin po namazání? To je přesně to, co moje unavená mysl potřebuje. Možná se to bude zdát zvláštní, ale zkuste si najít něco, co vám vaši mysl zklidní, udělá vás krásnějšími a dodá skvělý pocit. Je to potřeba, nejen při zkouškovém, ale třeba když vám lámou křídla jako mě v minulém článku. A je to super věc pár hodin před zkouškou! Vyzkoušejte to! A klidně i tento krém, protože je naprosto nejvíc boží!

Jsem ráda, že jste si v tomto stresovém období našli trochu času na přečtení mého článku. Budu se na vás moc těšit příště, kdy vám třeba řeknu, jak se učím pomocí rajčatového protlaku pokud tedy o to budete stát a nebo taky vám můžu vyprávět něco úplně jiného.

Bojte se, přijdu zase brzy a zvládejte zkoušky!

pac a pusu

vaše Pandí princezna

One Reply to “Zkouškové aneb jak se nezbláznit”

  1. Právě jdu z předposlední zkoušky, takže ti naprosto rozumím. Za mě teda fungují snad všechny body (až na vanu, páč máme podělaný sprchový kout) a jídlo. Během zkoušek jsem vždycky tak vystresovaná, že do sebe máloco dostanu. Za to po úspěšné zkouše to do mě leze horem spodem! Teď si jdu nakoupit! Čoko, čoko a zase čoko. Proč se neodměnit za to hloupé plácání, za které stejně dostanu zelené políčko, že? Ať se Ti daří! :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.